Ülkü Ocakları’ndan Akkuş anısına iftar

0
181

Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanlığı, 21 Nisan’da hayatını kaybeden Hasan Akkuş anısına Sakarya İlkokulu’nda iftar yemeği düzenledi.
Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanlığı, 21 Nisan’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Hasan Akkuş anısına iftar yemeği düzenledi.
Sakarya İlkokulu’nda gerçekleşen programa Hasan Akkuş’un babası Mehmet Akkuş ve annesi Senem Akkuş, Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili Adayları Mehmet Erdoğan ve Erdoğan Avcı, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, geçmiş dönem MHP Milletvekili Adayı Dr. Ferat Yüksel, okul müdürleri, Ülkü Ocakları mensupları, Akkuş’un yakınları ve sevenleri katıldı.
İftar öncesi Şehitlerimiz başta olmak üzere, Hasan Akkuş ve hayatını kaybeden vatandaşlar için Kur-an’ı Kerim tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi. Program sonrası kısa bir açıklama yapan Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, “Milas Ülkü Ocakları olarak geçen yıl aziz şehitlerimizin adına gerçekleştirmiş olduğumuz iftar programımızı bu sene üzücü bir kaza sonucu 21 Nisan da aramızdan ayrılan değerli kardeşimiz Hasan Akkuş anısına düzenledik. Ölüm, fani olan bizler için baki ve kaçınılmaz bir gerçek fakat hissiyatımızın vermiş olduğu gerçekle anlayabiliyoruz ki genç ölüm ve evlat acısı hiç bir acıya benzemiyor. Cenab-ı Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın.” dedi.
İftar programına destek verenlere teşekkürlerini ileten Gönül, “ Yemeğimize destek veren Sayın Kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze, maddi manevi katkı sağlayan ve katılımları ile dualarımıza ortak olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile başta aziz şehitlerimiz olmak üzere, ahirete göç eden bütün vatandaşlarımızı rahmet ile anıyorum.Ayrıca büyük Türk milletinin ve İslam âleminin önümüzdeki günlerde karşılayacak olduğumuz Ramazan bayramını şimdiden kutluyor, vatanımıza, milletimize ve hanelerimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz