SÖZLER UNUTULDU

0
522

Mustafa inci-Muğla’nın Menteşe ilçesi Zeytinköy Mahallesinde 6 Eylül 2017 tarihinde çıkan orman yangınında 40 ev ve 15 ahır alevler arasında kül oldu. Aradan bir yıl geçmesine rağmen yangın mağduru vatandaşların evleri yapılmadı. Zeytinköyde Yaşayan Vatandaşlar “ evlerimiz hayvanlarımız bir yıl önce yandı. Hala evlerimiz yapılmadı. Ne zaman yapılacağı da belli değil. Kış ayı geliyor” diye isyan ettiler.

Menteşe ilçesi Zeytinköy mahallesinde 6 Eylül 2017 tarihinde orman yangını çıktı. Alevlerin büyümesi ve kontrol altına alınamaması sonucunda 40 ev 15 ahır yanarak kül oldu. Mahalle halkı kendileri içilen getirilen konteyner evlerde kaldı. Geçen kış ayını konteyner evlerde geçiren bölge halkı yaz ayını da aynı şekilde geçirdi. Kış ayının yaklaşmasıyla birlikte bölge halkı isyan etmeye başladı. Vatandaşlar kendilerine verilen sözlerin unutulduğu söyledi.

Zeytinköy’de yaşayan bazı vatandaşlar “ Orman yangını sonrası evlerimizi ahırlarımızı ve hayvanlarımızı kaybettik. Yetkililer bizlere en kısa zamanda evlerimizin yapılacağını sözünü verdi. Ancak aradan bir yıl geçmesine rağmen yapılan hiçbir şey yok. Hala evlerimiz yapılmadı. Ne zaman yapılacağı da belli değil. Geçen kışı konteyner içerisinde geçirdik. Bu yaz ayında evlerimizin yapılmasını umut ettik. Ancak görülüyor ki bu kış ayını da konteyner içerisinde geçireceğiz” dediler.

Yorum Yaz