PANİK YAPMAYIN

0
266

 

Ekonomik şantajlarla yaptırım kararıyla Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini diz çöktüreceğini zanneden ABD, farklı biçimde saldırılarına devam ediyor.

Türk milleti bu kararlar, yaptırımlar, şantajlar karşısında birlik olmayı’da bilir, kendi yolunu çizmeyi de.

Nitekim mecliste bulunan partilerin genel başkanları hükümetin alacağı kararları destek vereceklerini açıkladılar. (BBP – İYİ PARTİ – MHP)

BBP Genel başkanı Destici’den anlamlı bir öneri geldi. “mecliste grubu bulunan siyasi parti liderlerinin Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanması” yönünde bu çağrıyı sn. Cumhurbaşkanının dikkate alacağını düşünüyorum.

Dönem birlik olmak, güvenmek, güç oluşturmak dönemi.

Bu anlamda Muğla AK Parti Eski Milletvekili sn. Nihat öztürk; Meselenin ülke millet meselesi olduğunu unutmayın. İlk fırtınada umutsuzluğa kapılmayın, biz ne fırtınalarda bir birimize kenetlendik yıkılmadık yine yıkılmayacak, düşmanları sevindirmeyeceğiz, biz birbirimize yeteriz” mesajı yayınladı.

Çok kıymetli bir mesaj, önemli buluyorum çünkü sn. Öztürk çalışkan, teşkilatları bilen ve önem veren tavır ve duruş sergilemiştir. Bu nedenle AK parti ve teşkilatları tarafında sözü dinlenen bir siyasetci.

Sn Öztürkün yazdığı mesajla ilgili yorumlarda zaten bunun göstergesi. Ancak dikkat çeken bir yorumda var ki, 24 haziran seçimlerinden önce Menteşe’de siz 300 kişisiniz sizden ne olur diyen il başkan yardımcısı ve bunu kaleme alan Gazateci Mustafa İnci “ bunlar eşleriyle 600, çocuklarıyla 1000. Biz bu kaprislerle 3. Millet vekilini kaçırdık.  Reis balkonda gerekeni yapılacaktır dedi. Biz gerekeni bekliyoruz, yorumunda bulunmuş. Her insanımızın, okurumuzun görüş ve önerisine saygımız sonsuzdur. Ancak yorumu yapan arkadaşlarıma şunları sormak isterim.

  • Ak Parti 24 haziran seçimlerinde Muğla’da 2 milletvekili kalmasının nedeni yalnızca 1000 oymu?
  • Muğla teşkilatlarında yönetimlerinde bulunanların başka yanlışları olmadımı?
  • Küstürülen partililer, dikkate alınmayanlar, öteleştirilenler olmadımı?

*****

Gibi birçok soru sorulabilir. Ancak gün o gün değil birlik olmak günü, güçlü olma günü.

Önümüzde tasarruf etme günleri var. Hep birlikte bunları aşacağız. Tasarrufu yalnızca millet ve esnaf yapmayacak, sn. Hazine ve Maliye Bakanı’nı açıkladığı gibi İllerde Valiler başta olmak üzere tüm kamu yönetimleri benzin harcamalarından başlayarak kırtasiye giderlerini, denetim giderlerini, acil olmayan yatırımları en aza indirecekler.

Milletin güvenini tesis etmek ancak böyle olur…

Yorum Yaz