Muğla Polisi Dolandırıcılara Savaş Açtı

0
386

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü son günlerde ülkemiz genelinde sıklıkla yaşanan telefonla yapılan dolandırıcılık olayları olmak üzere her türlü dolandırıcılık olaylarına karşı yürüttüğü birbirinden anlamlı ve farklı faaliyetlerle adeta savaş açtı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ‘nün il merkezi ve ilçelerinde suç ve suçlularla olan mücadelesi büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Muğla Polisinin suç ve suçlulara karşı yürüttüğü başarılı mücadelesi vatandaşların da haklı takdirini kazanırken, bilgilendirici nitelikli eğitim faaliyetlerine de yer veriliyor.

Bu bağlamda son olarak Muğla İl Merkezinde faaliyetlerini sürdürmekte olan tüm banka şubelerinin yöneticileri için bir toplantı gerçekleştirildi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa planlanan toplantı Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda İl Emniyet Müdür Yardımcısı Uğur Üstün, Asayiş Şube Müdürü Mehmet Temel ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz dolandırıcılık olayları, suçlu profilleri, mağdur profilleri ve dolandırıcıların kullandığı yöntemler konusunda çeşitli bilgiler verdiler. Toplantıya katılan banka müdürleri ise dolandırıcılık olayları ile ilgili çeşitli deneyimlerini paylaştılar.

Düzenlenen toplantıda; Polis, Asker, Hakim, Savcı ve diğer meslek gruplarından hiçbir kamu görevlisinin vatandaşlardan KONTÖR, ALTIN, PARA isteyemeyeceğinin altı çizilerek benzer olaylarla karşılaşılması halinde vakit geçirilmeden polis veya jandarmaya müracaat edilmesi istendi.

Yorum Yaz