Datça Akparti Çocukları Sünnet Ettirdi

0
130

Datça’da yaşam şart­la­rı­nın düşük olduğu ailelerin çocuklarına yönelik , düzenlenen sünnet etkinliğinde , sünnet olamayan 12 çocuk, sünnet ettirildi.
Datça Devlet Hastanesi ameliyathanesinde gerçekleşen sünneti, geçici görevle hastanede hizmet veren Genel Cerrah Hekimi ve 2 günlüğüne gelen Anestezi Uzmanı kontrolünde gerçekleşti.
Datça Ak Parti İlçe sekreteri Yahya Kandemir ve Ak Partili üyeler , hastanede ameliyat sırasında sünnet çocuklarına ve aile­lere manevi destek için oradaydı.
İlçe Sekreteri Kandemir’ in yaptığı açıklamasında şu cümleleri söyledi ” Datça Ak Parti İlçe Başkanlığımız adına vekaleten bu gün buradayız ,öncelikle belirtmek isterim, biz Ak Parti İlçe Başkanlığı olarak sünnet yaptıralım diye bir fikir oluşturmadık.Vatandaşlarımızdan bir kaç kişi İlçe binamıza ziyarette bulunarak maddi durumlarının yetersiz olduğu için ,sünnet sıkıntımız var dedi. Dedik etrafınızda başka ailelerin çocukları varsa sizde bizlerde araştıralım toplu sünnet gerçekleştirelim. Datça Devlet Hastanesi Başhekimimizle görüştük, Sağolsun Hocamız Doktor ve ameliyathaneyi hazırladı. Bizde toplu halde çocuklarımızı getirip sünnetlerini gerçekleştirdik. Bundan sonrası içinde hocamızla görüşüp bu etkinliğimizi devam ettirme kararı aldık. Yine 8,10 çocuğumuz olduğunda yine hastanemizin , hocamızın kapısını çalacağız.
Çünkü dar gelirli vatandaşlarımız için sünnet problemli bir hadise.
Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda sömestr tatilinde yeni bir sünnet etkinliği daha yapmayı planlıyoruz. Bu gün bura­da çocuklarımız bayram havasındaydı. Ailelerde ,çocuklarımızda bizde mutluyduk . Her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.Her türlü desteği ve yardımı esirgemeyen başta Başhekimimize,sünnet ameliyatını
gerçekleştiren Cerrahımıza , Anestezi
Uzmanımıza, hastane çalışanlarımıza, emeği geçip ismini sayamadığımız herkese ayrı ayrı Ak Parti İlçe Başkanlığı adına teşekkürlerimizi sunuyorum”dedi
Sünnet Ameliyatı gerçekleşen çocuklar aynı gün kontrolleri yapılarak taburcu edildi.
(Fatma Deniz)

PAYLAŞ
Önceki HaberNE KADAR HAZIRIZ
Sonraki HaberEfsane yalanmış

Yorum Yaz