Acar Ünlü: “Marmaris’i Yönetmeye Hazırım!”

0
239

CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, aynı zamanda dayısı olan ve son 3 dönemdir Marmaris Belediye Başkanlığını yürüten Ali Acar’ın tüm karşı hamlelerine karşılık duruşundan vazgeçmeyerek, yaklaşan yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanı Adayı olduğunu, kamuoyu önünde bir kez daha açıkladı.
Geçen hafta Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a yakınlığıyla bilinen; 9 asil 5 yedek, toplam 14 CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesinin istifasıyla boşluğa düşürülen CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü; üst yönetim olan CHP Muğla İl Başkanlığı’ndan gelecek karar beklenirken karşı atak yaparak, kamuoyu önünde basın toplantısı yaptı ve önümüzdeki yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.
CHP marmaris İlçe Başkanlığında 10 Temmuz’da gerçekleşen toplantıya Acar Ünlü destekçisi partililer yoğun katılım gösterirken, yaşanan izdiham sonucu toplantı, parti binasının bulunduğu caddeye taştı.
Marmaris CHP’nin son iki dönemdir İlçe Başkanlığını sürdüren ve aynı zamanda CHP Marmaris Belediye Meclis Üyesi olan Acar Ünlü açıklamasında; “ Siyaset iddia ve bir hedef işidir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevine üyelerimizin iradesi ile geldiğim günden bu yana görevimin gereklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Cumhuriyet Halk Partisi adına yaptığım hizmetleri Marmaris halkından gelen istek ve bana yüklediği sorumluluk gereği bir üst basamağa taşıma motivasyonum oluştu.
Sonuç olarak yaşayanı da çalışanı da misafiri de gülümseyen bir Marmaris. Atatürk’ün temellerini atmış olduğu Cumhuriyetimizin ilkelerine, demokrasi ve çok sesliliği esas alan Parlamenter Sistemimize, hukukun üstünlüğü ilkesine ve nihayetinde yaşam şeklimize yönelik risklerin arttığı ve bir kısmının hayata geçirildiği bir dönemdeyiz. Bizler, bu cennet Marmaris’imizde, benzer duygu ve düşünceye sahip insanların çoğunlukta olduğu bir yerde yaşamanın huzurunu ve güvenini hissederken, bir yandan da yaklaşan tehdidin büyüklüğünü algılamada zaman zaman yanılsamalarda bulunabiliyoruz. Şu an bizler, Atatürk’ün mirasını sahiplenen, onu geliştirmeyi hedefleyen, çağdaş bir birey olabilmiş ve öyle kalmak için elinden geleni yapmak isteyenler,
tabiiki fikir aykırılıklarımız, farklı önceliklerimiz olduğu gerçeğini de kabul ederek, bu tehdide karşı güçlerimizi efektif bir şekilde birleştirmeliyiz. Farklılıklarımızı demokratik bir şekilde tartışmak, partimizin gelenekleri arasında önemli bir yer tutmakla birlikte, seçim
zamanı gibi kritik zamanlar geldiğinde bahse konu değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına ortak aklı oluşturarak tek yumruk olmanın gerekliliğinin de bilincindeyiz. Öncelikle değişik nedenlerle şu an yanımızda olmayan partili dostlarımızı, CHP ilkelerine inanan seçmenimizi, daha sonra ise benzer değerlere değişik öncelik dereceleri ile sahip olan diğer partilere oy veren Marmaris yaşayanlarını kucaklamaya, bu yolda birlikte yürümeye hazırız.” dedi.

Yorum Yaz